Izuzetno emotivne scene stižu sa trening kampa Zmajeva u Kanadi. Navijači stigli iz cijelog svijeta, javlja novinar Adnan Pločo uživo za TV Sarajevo.
Bosanskohercegovačka nogometna reprezentacija odradila je posljednji trening u Torontu pred sutrašnji historijski okršaj protiv Kanade na Svjetskom prvenstvu. Atmosfera među igračima je na vrhunskom nivou, a u taboru Zmajeva vlada potpuni fokus na ono što predstoji.
Uživo iz sparnog i toplog Toronta za Televiziju Sarajevo javio se sportski novinar Adnan Pločo, koji donosi najnovije informacije sa lica mjesta.
Barbarez i momci fokusirani isključivo na sebe
Prema riječima Ploče, reprezentativci su u sjajnom raspoloženju odradili posljednje taktičke zamisli stručnog štaba. Posebno raduje činjenica da je kapiten Edin Džeko trenirao punim intenzitetom, što je ogroman podstrek za selektora Sergeja Barbareza, ali i za sve navijače.
“Vidi se da su igrači spremni. Posebno raduje izjava Harisa Medunjanina koji je poručio da ekipa uopšte ne gleda druge reprezentacije u grupi, već da su maksimalno fokusirani isključivo na svoj tim i ono što oni mogu uraditi na terenu”, prenosi Pločo.
Glavobolja zbog povreda: Čeka se zvanična informacija za Čelika
Ipak, nije sve idealno. Selektor Barbarez suočava se sa određenim problemima u igračkom kadru. Haris Tabaković i dalje ima problema sa povredom, dok je posebna briga Nidal Čelik, koji je dan ranije morao napustiti trening. Mladi defanzivac nije trenirao ni danas, te se sa strepnjom očekuju zvanične informacije o ozbiljnosti njegove povrede i o tome hoće li moći konkurisati za sutrašnji meč.
Emotivne scene u Torontu: Bebe od dva mjeseca u kampu Zmajeva
Ono što posebno fascinira jeste nevjerovatna euforija koja je zahvatila dijasporu u Kanadi, ali i Americi. Na ulicama Toronta na svakom koraku mogu se sresti navijači u bh. obilježjima, a posjeta trening kampu donijela je izuzetno dirljive scene.
“Bilo je jako emotivno. Vidjeli smo roditelje koji su donijeli dvije male bebe, od dva i četiri mjeseca, u kamp samo da vide naše Zmajeve. Ovim ljudima, koji godinama žive daleko od domovine, ovo je nevjerovatan događaj i dodir s rodnim krajem. Osjeti se ogroman ponos što imaju priliku gledati svoju reprezentaciju na Mundijalu”, ističe Pločo.
Najavljuje se invazija: 30.000 navijača BiH na stadionu!
Prema informacijama iz Ambasade BiH u Kanadi, sutra nas očekuje pravi spektakl na tribinama. Procjenjuje se da će utakmici prisustvovati čak 30.000 navijača Bosne i Hercegovine, koji su stigli sa svih strana svijeta.
Kada su u pitanju prognoze, među navijačima vlada ogroman optimizam – mnogi već vide Zmajeve u četvrtfinalu. Iako je grupa po mjeri i sa protivnicima se može igrati, javnost je složna da ekipi ne treba stavljati prevelik pritisak na leđa. Prolazak u osminu finala bio bi ogroman uspjeh, a svi se nadaju da će sutrašnji posljednji sudijski zvižduk označiti početak velike plavo-žute lude noći u Kanadi i širom Bosne i Hercegovine.