online slots game malaysia
SarajevoVijesti

“Sevdah Balkana – najljepša pjesma o ljubavi”: Poseban gost koncerta legendarni Ibrica Jusić

U organizaciji Javne ustanove „Centra kulture i mladih Općine Centar Sarajevo“ i pod pokroviteljstvom Općine Centar Sarajevo, večeras pred sarajevskom publikom biće održan koncert „Sevdah Balkana – Najljepša pjesma o ljubavi“ u parku Hastahana.

Na koncertu će nastupiti Alma Subašić, Safet Bučo, Melika Karić, Nejla Keškić Muzaferija i Memnun Muzaferija, a pratit će ih Veliki orkestar Fondacije Sevdah pod vodstvom Damira Galijaševića. Specijalni gost večeri je veliki kantautor Ibrica Jusić, čija je višedecenijska uspješna karijera neraskidivo vezana sa interpretacijom tradicionalne pjesme i šansone. Moderator programa će biti bh glumac Armin Omerović. Koncert počinje u 21:30 sati, a ulaz za sve posjetioce je besplatan.

Šestog dana „Festivala u Centru“ planirano je održavanje grupnog fitnessa za sve, a zabavni trening uz muziku će voditi bh. fitness trenerica i profesorica na Fakultetu sporta i tjelesnog odgoja u Sarajevu Lejla Šebić. U istom terminu od 18 sati biće održana kreativna književna radionica pod vođstvom Elmire Helać-Mekić. Nakon ovoga sa početkom u 19 sati biće otvorena samostalna izložba Merime Ivković, članice ULUBIH-a, te Akademije evropske umjetnosti Francuske.

Bh. književnica Elmira Helać-Mekić će također voditi i književni kutak pod nazivom „Mila“, a koji treba započeti u 19 i 30 sati. Sa najavljenim događajima biće zvanično završena šesta po redu manifestacija „Festival u Centru“ koju organizuju Općina Centar i Javna ustanova „Centar kulture i mladih“ i svi sadržaji na festivalu za posjetioce su besplatni.

0 0 vote
Article Rating

Show More
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Koristimo kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Nastavkom pregleda web stranice slažete se s uvjetima korištenja.

trusted online casino malaysia