online slots game malaysia
KulturaVijesti

Regionalna premijera filma ‘Dua’ na SFF-u – Autentično iskustvo odrastanja u Prištini uoči rata

Film “Dua” redateljice Blerte Basholli imao je regionalnu premijeru u Narodnom pozorištu u Sarajevu, u okviru Takmičarskog programa 32. Sarajevo Film Festivala. Film prati 13-godišnju djevojčicu u Prištini krajem 1990-ih koja se, uz prijetnju rata, nosi s izazovima odrastanja i potragom za pripadnošću.

Basholli je istakla da je priča zasnovana na njenom ličnom iskustvu i želji da ratne strahote prikaže iz intimne perspektive tinejdžerke. Glavna glumica Pinea Matoshi dodala je da joj je rad na filmu pomogao da stekne samopouzdanje, te da planira nastaviti glumačku karijeru.

Nakon svjetske premijere u Cannesu, “Dua” se na SFF-u takmiči među devet ostvarenja u kategoriji dugometražnog igranog filma.

0 0 vote
Article Rating

Show More
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Koristimo kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Nastavkom pregleda web stranice slažete se s uvjetima korištenja.

trusted online casino malaysia