Nogometašice BiH nastavile nastup u Ligi nacija

Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas se u Trening centru Nogometnog saveza BiH u Zenici sastala se selekcijom Slovenije u meču 2. kolu UEFA Lige nacija, a konačan rezultat na kraju je glasio 1:1.

Nogometašice BiH, nakon što su uspješno startovale u ovom takmičenju pobjedom protiv Bjelorusiju sa 2:1, danas su uprkos crvenom kartonu uspjele doći do jednog boda, iako su na poluvremenu imale vodstvo od 1:0.

U 40. minuti Nikolić je pogodila za vodstvo našeg tima, no u trećoj minuti drugog poluvremena, Slišković je dobila drugi žuti, odnosno crveni karton, pa smo do kraja meča igrali s igračicom manje. To je Slovenija uspjela krunisati u 59. minuti kada je Zver pogodila za 1:1, a na kraju se to ispostavio i kao konačan rezultat.

Do kraja utakmice nije bilo izglednijih prilika za pogodak i susret je završen bez pobjednika.

Naredni meč u Ligi nacija reprezentacija Bosne i Hercegovine će odigrati na domaćem terenu 27. oktobra protiv Češke.