16 je godina prošlo od ubistva Denisa Mrnjavca u sarajevskom tramvaju. Imao je 16 godina kada su ga pretukli i na smrt izboli. Niko u tramvaju tada nije ustao da mu pomogne. Denis je postao simbol borbe protiv vršnjačkog nasilja. Na mjestu ubistva danas porodica, prijatelji i učenici – niti jednog zvaničnika.
Denis, Amar, Mahir, Dženan, Selma, Edita, Azra, Alma, Faris, žrtve su nesposobnosti odgovornih da stanu u kraj ubicama, siledžijama, nasilnicima na sarajevskom ulicama. 16 godina poslije ubistva Denisa Mrnjavca, na mjestu davno obećanog, a nikada podignutog spomenika, danas su tek rijetki pognuli glavu pred njegovim likom.
Ako sistem ne fukcionira, prije svega pravosuđe, nema pravde u zemlji, podsjeća Kebo. A sistem je Nermina Sikirića za ubistvo osudio na 10 godina zatvora, dok su Ademir Lelović i Berin Talić za pomaganje osuđeni na 15, odnosno 10 godina zatvora. Svi bi uskoro mogli biti na slobodi. Vijeće ministara Bosne i Hercegovine je 2022. godine na prijedlog Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice, donijelo je odluku o ustanovljenju nagrade ”Denis Mrnjavac” za promociju tolerancije i nenasilja. Danas je to, kaže Ana, samo, još jedna, mrtva točka na papiru.