Bh. karatisti ponovo ostvarili sjajan uspjeh na Svjetskom prvenstvu za juniore u Veneciji, osvojili tri medalje

Sjajni bosanskohercegovački karatisti Anes Bostandžić, Marina Kurteš i Emina Sipović osvojili su medalje na Svjetskom prvenstvu za juniore u Veneciji. Tim povodom oni su bili gosti Sarajevskog jutra.

Kako se vi osjećate nakon Svjetskog prvenstva?

Bilo je odlično, vidi ovo je moje nažalost zadnje Svjetsko prvenstvo U21 selekciji. Ove godine sam postao prvak Evrope U21, donio sam bronzu sa seniorskog takmičenja i sada nažalost bilo bi potpuna ta priča, trebala je biti zlatna medalja ali sotaje žal za njom i aBd vidjet ćemo kako će biti dalje u seniorskoj konkurenciji ali za to više se i daje“, kazao je Bostandžić.

Meni se utisci nisu upotpunosti slegli, nisam svjesna da sam tako nešto veliko učinila, obzirom da ove godine nisam uzela evropsku medalju, da kažem da sam očekivala toliko i nisam, išla sam na to da osvojim tu medalju ali kažem pet napornih mečeva do finala, u finalu nažalost gubim zadnjih 13 sekundi što je opet ne mogu reći da je takmičarka bila dominantnija, bolja od mene ali da kažem da nisam zadovoljna, jesam, veliki rezultat i veliki uspjeh za sve nas“, kazala je Kurteš.

Ovo je moja druga svjetska medalja i naravno da je put do nje bio težak i naporan, gdje sam isto tako imala pet napornih mečeva. U polufinalu gubim od predstavnice Egipta gdje je rezultat bio nerješen 3:3 i samim tim ona ulazi u finale a ja dobijam priliku da radim za bronzanu medalju. Jednostavno, tako se posložilo i falio je taj danak sreće da ja uđem u finale ali opet sam sretna i zadovoljna obzirom da održavam taj kontinuitet svjetskih i evropskih medalja gdje sam isto tako ove godine postala prvakinja Evrope, popela se na prvo mjesto svjetske rang liste i sada sam osvojila bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu“, kazala je Sipović.

Anes je osvojio srebro u kategoriji U21 +84 kilograma, pobijedivši predstavnike Azerbejdžana, Crne Gore i Jordana, dok je u finalu poražen od Italijana rezultatom 0:2.

Marina Kurteš takođe je osvojila srebro u kategoriji U21 -68 kilograma. Njena pobjednička serija uključivala je uspjehe protiv Irske, Venecuele, AIN -2, Egipta i Italije, no u finalu je poražena od Francuskinje rezultatom 1:4.

Emina Sipović donijela je bronzanu medalju u kategoriji U21 -61 kilogram, ostvarivši pobjede nad Holandijom, Kolumbijom i Ukrajinom, a u borbi za bronzu savladala je Australiju rezultatom 7:1.