online slots game malaysia
Bosna i HercegovinaVijesti

Konaković: Nastaviti graditi sveobuhvatni koncept sigurnosti novinara i slobode medija

– Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković obratio se danas prisutnima na početku Desete konferencije OSCE-a o medijima u Jugoistočnoj Evropi koja se održava u Sarajevu.

Pozdravio je ambiciju nastavljanja građenja i osiguravanja kontinuiteta u zaštiti ljudskih prava, razvoju demokratije i vladavine prava, kao i sveobuhvatni koncept sigurnosti novinara i slobode medija.

Konaković je poželio učesnicima uspješan rad, izrazio zadovoljstvo što se konferencija održava u Bosni i Hercegovini, te posebno u tom smislu zahvalio predstavniku OSCE-a za slobodu medija Janu Braathu na njegovom akcionom planu praćenja, procjene i pružanju ranih upozorenja o prijetnjama slobodi medija u području djelovanja OSCE-a.

Naglasio je da vjeruje u vrijednosti demokratije i zaštitu temeljnih sloboda te nezavisnost medija kao primarnog cilja svake države pa tako i Bosne i Hercegovine, saopćeno je iz Ministarstva vanjskih poslova BiH.

0 0 vote
Article Rating

Show More
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Koristimo kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Nastavkom pregleda web stranice slažete se s uvjetima korištenja.

trusted online casino malaysia