U toku agresije Zlatnim ljiljanom ukupno odlikovane 1742 osobe. Za zasluge u oružanoj borbi pripadnici MUP-a nagrađivani su priznanjem Zlatna policijska značka.
Pravilnikom o dodjeli ratnog priznanja Zlatni ljiljan od 1. oktobra 1992. godine regulisani su kriteriji i za dodjelu ovog odlikovanja. Jedini dobitnici kolektivnog priznanja Zlatni ljiljan su Gardijska brigada Delta i Profesionalna vatrogasna brigada Sarajevo.
Devetog maja 1995. godine na vojnoj paradi u Parizu povodom dana pobjede nad fašizmom bili su pozvani pripadnici Armije RBiH. Ponosno u koloni koja je predstavljala one koji su se borili protiv fašista pripadnici Armije razvili su zastavu sa ljiljanima. Iako zapadne zemlje do te 1995. nisu uradile ništa da se zaustavi agresija makar na simboličan način oni koji su branili Bosnu i Hercegovinu dobili su priznanje.
Ismet Kopriva borac je sa Žuči. U borbama je četiri puta ranjavan. Posljednji put geleri grante gotovo su mu potrgali ruku i rame. Kaže nema prazika da na reveru ne okači ‘’zlatni ljiljan. Sa ponosom kaže, borio sam se u Prvoj slavnoj viteškoj brigadi.
Zlatna policijska značka najveće je priznanje koje su mogli dobiti pripadnici MUP-a RBIH. Jedan od odlikovanih je i Ermin Bektašević.
“Dobio sam zlatnu policijsku značku. Mogu reći da sam ponosan da sam bio pripadnik jedinice koja je ušla u historiju. Možete vi dobiti priznanje kad iza vas stoje ljudi koji su spremni da za vas daju život”, kazao je Ermin Bektašević, pripradnik specijalne jedinice MUP-a.
Danas je više nego ikada potrebno govoriti ko su bili antifašisti u Bosni i Hercegovini. Da je to tako pokazuje i činjenica da 32 godine nakon početka opsade Tužilaštvo BiH nije podiglo ni jednu optužnicu za opsadu Sarajeva. A imena učesnika u zločinima se znaju pa čak i onih koji su bili snajperisti.