Alem Tunović otputovao u Njemačku na liječenje
Dvadesetpetogodišnji Alem Tunović iz Mostara otputovao je u Njemačku, gdje će mu biti urađena transplatacija koštane srži. Nakon uspješne akcije prikupljanja novčane pomoći skupljeno je 200.000 eura, a pronađen je i donor.
Sa Sarajevskog aerodroma, Alema su ispratili porodica, prijatelji i njegova djevojka. U narednih četiri do šest sedmica bit će mu presađena koštana srž.
„Malo su se pogoršali nalazi i iz toga razloga je neophodno da se odmah ide,” kazao je za TVSA Alem Tunović.
Akcija prikupljanja novca počela je krajem jula. Sredstva su bila operativna već neko vrijeme, ali se čekalo na poziv klinike iz njemačkog Tibingena.
Vehbija Tunović, otac :„Želim se svima zahvaliti za uspješno provedenu akciju. I Bog svima dao lijepo zdravlje.“
Novčanu podršku akciji dala je Kanađanka, porijeklom iz Bosne u Hercegovine, koja se zatekla na aerodromu.
Alemu su pomoć uručili i fudbalski reprezentativci naše zemlje.
TVSA







